ПОЛІТИЧНІ РЕПРЕСІЇ ПЕРІОДУ СТАЛІНІЗМУ В УКРАЇНІ І ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ

ПОЛІТИЧНІ РЕПРЕСІЇ ПЕРІОДУ СТАЛІНІЗМУ В УКРАЇНІ І ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ

 

25 травня 2022 року у Закладі вищої освіти «Подільський державний університет» відбувся «круглий стіл» присвячений Дню пам’яті жертв політичних репресій в Україні. Через злочинні дії керованої з Кремля комуністичної влади мільйони українців у 1920 – 1930-х роках були розстріляні, кинуті до в’язниці, вивезені до Сибіру і на Далекій Схід Росії, або були змушені емігрувати, рятуючи своє життя та життя своїх близьких.

На жаль, наш час приготував жителям України нові випробування. Про це зауважив ректор університету, професор Володимир ІВАНИШИН у вступному слові.  Про схожість політичної ситуації зараз і майже 100 років тому згадували виступаючі та учасники заходу.

Спілкування відбулося навколо таких наукових проблем:

Рефлексії над книгами сповідей депортованих селян із Буковини Думитра Німіжеану «нотатки одного селянина депортованого з Буковини» та Аніци Нандриш-Кудли «двадцять років в Сибіру. Буковинська доля» (Микола ПОПОВИЧ, доктор філософських наук, професор кафедри права, професійної та соціально-гуманітарної освіти).

Політичні репресії як закономірність становлення радянського тоталітаризму (Олександр КАДЕНЮК, доктор історичних наук, професор кафедри права, професійної та соціально-гуманітарної освіти).

Етноцид українців Поділля в 1930-ті рр. (Валерій НЕСТЕРЕНКО, кандидат історичних наук, доцент кафедри права, професійної та соціально-гуманітарної освіти).

Початок політичних репресій в Україні (Артур МИХАЙЛИК, кандидат історичних наук, доцент, директор наукової бібліотеки).

В обговоренні взяли участь у обговоренні взяли Оксана БЯЛКОВСЬКА, Алла ПЕЧЕНЮК. Загальним лейтмотивом їх виступів було недопустимість повторення політичних репресій у майбутньому. Єдиним гарантом цього є розбудова вільної демократичної держави, яка зможе забезпечити захист своїх громадян від політичного та соціального насильства.

 

Директор наукової бібліотеки Артур МИХАЙЛИК.