Онлайн-вебінар про безпечну поведінку в Інтернеті

22-го лютого на платформі Zoom проводився вебінар «Безпека в інтернеті» для студентів Подільського державного університету.

Організаторами заходу на актуальну для інформаційного суспільства тему стали Центр виховної роботи і соціально-культурного розвитку, профком університету та студентський парламент ПДУ.

Голова профкому ПДУ, асистент кафедри НПМ і Ф, ФВМ і ТТ Ліщук Світлана актуалізувала  тему  медіа-грамотності  та  кібер-соціалізації. Доповідачка наводила приклади поширення фейкової інформації та способи реагування на неї.

Про соціальні мережі в студентському середовищі розповідала Кобилецька Марія, в.о президента студентського парламенту. Не відкидаючи переваги використання соціальних мереж, Марія акцентувала увагу на проблемах, з якими зіштовхуються студенти, використовуючи популярні інтернет-платформи для спілкування: кібер-булінг, психологічні розлади тощо.

І, зрештою, яких правил варто дотримуватися, щоб не втратити інформаційний імунітет, розповідала  директор Центру виховної роботи і соціально-культурного розвитку Альона Кузема. Правилами інформаційної гігієни, як зазначалося у виступі, містяться у важливих порадах:

1. Перед виходом у інформаційний простір одягати маску критичного мислення.
  2. Щедро використовувати антисептик фактчекінгу.
  3. Дотримуватися інтелектуальної дистанції.
  4. Уникати осередків інформаційних інфекцій.
  5. Якщо самі підхопили інформаційний вірус,
    не поширювати його.
  6. Сприймати інформацію безконтактно.
  7. Пам'ятати, що антитіла до інформаційних вірусів поступово зникають!

Дотримуючись цих правил, ми вбережемо свій інформаційний імунітет, а отже, будемо здоровими.

Директор центру виховної роботи
і соціально-культурного розвитку