МОН пропонує для громадського обговорення проєкт змін постанови Кабміну

Міністерством освіти і науки підготовлено до громадського обговорення проєкт змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 р. № 354 «Про затвердження переліку спеціальностей, за якими проводиться єдиний державний кваліфікаційний іспит для здобуття ступеня магістра».

Проєкт спрямований на приведення у відповідність зазначеного акта до нової редакції Закону України «Про вищу освіту» (після набрання чинності 16.01.2020 року Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти»), зокрема, на виконання статті 6 Закону України «Про вищу освіту», якою передбачено, що  атестація осіб на першому (бакалаврському) та/або другому (магістерському) рівнях вищої освіти може включати єдиний державний кваліфікаційний іспит, що проводиться за спеціальностями, визначеними Кабінетом Міністрів України.

Згідно проєкту, єдиний іспит буде впроваджений для випускників-бакалаврів за спеціальностями: кібербезпека; атомна енергетика; медсестринство; технології медичної діагностики та лікування; державна безпека; безпека державного кордону; військове управління (за видами збройних сил); забезпечення військ; озброєння та військова техніка; пожежна безпека; правоохоронна діяльність; цивільна безпека; річковий та морський транспорт; залізничний транспорт; автомобільний транспорт.

Для здобуття ступеня магістра необхідно скласти іспит випускникам наступних спеціальностей: право; ветеринарна медицина; ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза; стоматологія; медицина; медична психологія; фармація, промислова фармація; фізична терапія, ерготерапія; педіатрія; авіаційний транспорт; транспортні технології; публічне управління та адміністрування; міжнародне право.

Зауваження та пропозиції до проєкту акта приймаються до 13 березня 2020 року на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пресслужба МОН