Міжнародний тиждень Erasmus+ в Іспанії

З 30 травня по 3 червня делегація Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» на чолі з ректором Володимиром ІВАНИШИН брала участь в Міжнародному тижні тренінгів для викладачів ЗВО – учасників європейської програми Еразмус+, котрий було організовано на базі Політехнічного університету Картахени та Університету Мурсії, загальна кількість учасників програми склала 100 осіб. Для іспанського університету – це щорічний, уже дев’ятий захід такого плану, наші НПП брали участь в такому заході вперше.
Програма заходу була досить насиченою та цікавою. Впродовж тижня учасники програми-представники різноманітних європейських, африканських та азійських університетів їздили на екскурсії, відвідували семінари, дивились презентації та брали участь в панельних дискусіях щодо власного досвіду участі в проєктах Еразмус+.
Презентаційний матеріал у розрізі міжнародної діяльності Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» та впливу російської агресії на освіту, економіку, демографічні показники, тощо був продемонстрований ректором ЗВО «ПДУ» Володимиром ІВАНИШИН та завідувачем кафедри іноземних мов Іриною ГУМЕНЮК. Слід відмітити особливу зацікавленість делегатів презентаційним матеріалом, жваву дискусію та багато слів підтримки для України від делегатів з Польщі, Іспанії, Латвії, Грузії, Німеччини, Італії, Франції, Марокко, Алжиру, Індії та Палестини.
Варто відзначити високий рівень організації заходу, цікаву програму та загалом плідну поїздку в плані міжнародної кооперації. Так, ректором ЗВО «ПДУ» Володимиром ІВАНИШИН та ректором UPCT Беатріс МІГЕЛЬ було підписано Меморандум про співпрацю з Альянсом Європейського університету технологій, куди входять 8 технічних, технологічних та природничих європейських університетів. Крім академічної мобільності студентів, викладачів і співробітників університету, дана угода сприятиме співпраці між науковцями та дослідниками на різних рівнях.
«Ми будемо шукати проекти та фінансування, щоб допомогти Україні відновитися після війни», – сказала ректор Картахенської політехніки.
«Подільський університет виділяється, як і наш, своїми дослідженнями в області агрономії, тому зможе співпрацювати в цій галузі з кількома університетами EUt+», – зауважив проректор з інтернаціоналізації та Європейського університету Рафаель Толедо.
Крім цієї угоди, UPCT оголосив стипендії на навчання в бакалавраті, магістратурі та докторантурі для українських студентів.
Також українська делегація зустрілась з деканом факультету агрономії та інженерії та її заступником з міжнародної діяльності, на якій було окреслено перспективи спільних проєктів у галузі пивоваріння, вирощування сільськогосподарських культур за взаємовигідними пропозиціями та з перспективою фінансування спільних проєктів Європейською комісією.
Усі делегати отримали Сертифікати учасників програми-стажування Еразмус+, велику кількість міжуніверситетських контактів та ще більше ідей для майбутньої міжнародної співпраці.
Насамкінець усіх урочистостей фінального дня ректор ЗВО «ПДУ» Володимиром ІВАНИШИН висловив подяку організаторам за захід проведений на високому рівні, сподівання на плідну подальшу співпрацю онлайн та офлайн і принагідно запросив учасників Тижня в Україну після перемоги у російсько-українській війні.

Ірина ГУМЕНЮК

_viber_2022-06-10_09-25-06-600_viber_2022-06-10_09-25-12-447_viber_2022-06-10_09-26-16-353_viber_2022-06-10_09-26-46-998_viber_2022-06-10_09-26-52-658