МІЖНАРОДНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ «АЛЬТЕРНАТИВНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ЗЕЛЕНОЇ ЕКОНОМІКИ»

26 травня 2022 року у Закладі вищої освіти «Подільський державний університет» відбувся міжнародний круглий стіл до Дня науки «Альтернативні джерела енергії в контексті розвитку зеленої економіки». З вступним словом виступив ректор університету професор Володимир ІВАНИШИН, який наголосив на актуальності теми наукового заходу та її важливості в сучасних умовах.

В роботі круглого столу взяло участь понад 35 науковців, що займаються проблематикою відновлювальної енергетики та зеленої економіки.

Учасниками наукового заходу також були представники партнерських університетів з Польщі – професор Краківського аграрного університету, Кшиштоф Мудрик та професор Варшавського університету природничих наук – SGGW, Шимон Гловацький.

Обговорення наукових проблем відбувалось у таких напрямках:

- Біоекономіка та правове регулювання ринку біоенергетики.

- Агроекологічні аспекти вирощування біомаси.

- Біоенергетика та інженерні аспекти виробництва та застосування біопалива.

- Методологічні та дидактичні проблеми екологічної освіти.

- Науковий досвід партнерських установ у галузі біоенергетики та біоекономіки.

Під час обговорень та дискусій було продемонстровано натурний експеримент вивчення гідрофобних властивостей торефікованої біомаси, де було наочно представлено один з результатів науково-дослідної роботи навчально-наукової лабораторії «DAK GPS».

Круглий стіл відбувся на базі навчально-наукової лабораторії «DAK GPS» навчально-наукового інституту енергетики.

Завідувач навчально-наукової лабораторії  «DAK GPS»

Сергій ЄРМАКОВ