Мільйони свічок… мільйони сумних символів трагічної української історії…

Незбагненними є глибини народної пам'яті про гірке минуле і пережите – болісне і глибоко трагічне, як на особистому рівні, так і у всесвітньому масштабі на початку 1930-х. У пам'яті народній найскорботніші сторінки нашої національної історії у ХХ столітті – Голодомор 1932-1933 років, який світове співтовариство уже в ХХІ столітті визнало актом геноциду проти українського народу. Приречення мільйонів невинних людей на смерть від голоду є найжорстокішим рішенням існуючої тоді влади. Тоталітарний сталінський режим свідомо спланував і здійснив проти українського народу терор голодом.

До дня вшанування пам'яті жертв голодомору в 1932-1933 роках в України, закладом вищої освіти «Подільським державним університетом» з ініціативи кафедри землеробства, ґрунтознавства та захисту рослин та центру виховної роботи і соціально-культурного розвитку на базі Музею хліба проведено наступні заходи:

  • круглий стіл «Голодомор 1932-33 рр.: причини і наслідки»;
  • відкриття експозиції «Хліб голодомору» у Музеї хліба. Цьогоріч представлено 65 хлібців і коржів (із них 34 різних за складом сировини), випечених студентами і викладачами університету та коледжів, учнями (ЗОШ №6, №9, №10, №15 і Центр профтехосвіти м. Кам'янець-Подільський, Кам'янець-Подільський ліцей І-ІІІ ступенів «Славутинка» Хмельницької обласної ради, с. Слобідка Рихтецька, ліцей №1 м. Енергодар Запорізької області, окремі громадяни);
  • ІІ Всеукраїнський конкурс плакатів та малюнків (представлено 143 роботи із Запорізької, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької областей);
  • конкурс малих літературних форм, де представлено авторську поезію та прозу (14 робіт) і відеоролики з декламацією (17 робіт), виконані школярами та студентами (Центр профтехосвіти, ЗОШ І-ІІІ ступенів сіл Руда, Сокіл, Жванець, Слобідка Рихтецька, м. Енергодар, Новоушицький, Кіцманський, Кам'янець-Подільський коледжі). Підсумки конкурсів і визначення переможців здійснюватиметься наступного тижня.

Із впевненістю можна стверджувати, що немає такої української родини, яка б не зазнала втрати рідних у ці страшні роки. Саме тому, за ініціативи ректора ЗВО «ПДУ», професора Володимира ІВАНИШИН, у церкві Івана Богослова отець Юрій відправив панахиду за невинно убієнних 1932-1933 рр.

До організації заходу також долучилася первинна профспілкова організація разом зі студентами, поклавши квіти до пам'ятника жертвам Голодомору в Україні (1932—1933).

Сьогодні, 27 листопада 2021 р., о 16:00 кам'янчани приєднуються до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам'яті».

Мільйони свічок… Мільйони сумних символів трагічної української історії…

Запрошуємо відвідати виставку плакатів і малюнків, представлених на конкурс та експозицію «Хліб Голодомору» у Музеї хліба (головний корпус ЗВО «ПДУ», вул. Шевченка, 13) щодня з 9:00 до 15:00).

Кандидат сільськогосподарських наук Василь ВАХНЯК,
директор центру виховної роботи
і соціально-культурного розвитку Ольга ПРОКОПОВА