Мамина хустка – родини оберіг

7 грудня 2022 року Заклад вищої освіти «Подільський державний університет» доєднався до відзначення Всесвітнього дня української хустки.

Науково-педагогічні працівники, співробітники, здобувачі університету завжди є активними учасниками даного дійства. Так, уже вдруге у стінах закладу вищої освіти організовується виставка українських хусток. Варто відзначити, що цього року презентовано понад 200 екземплярів хусток (68 - у 2021р.).

Розпочали захід із хвилини мовчання, вшанувавши усіх тих, хто відійшов у вічність, боронячи нашу державу. Далі зі вступним словом відкрила захід проректорка з навчальної роботи Ірина ЯСІНЕЦЬКА яка передала вітання від ректора університету, професора Володимира ІВАНИШИН. Ірина Анатоліївна наголосила на тому, що дана презентація хусток спонукає кожного із нас до осмислення своїх витоків, формує у кожного українця національну свідомість, сприяє збереженню та примноженню наших звичаїв та традицій.

До тематичної виставки долучились усі структурні підрозділи ЗВО «ПДУ». Українські хустки представлені різними регіонами України, а також вік кожної хустини - теж досить різний…

Дана виставка українських хусток триватиме до 17 грудня. Усіх, хто бажає побачити різнобарвну насиченість та ошатність українського оберегу, а також прослухати цікаву інформацію щодо походження, значення, колористики хусток, запрошуємо до Подільського державного університету.

Директорка ЦВРіСКР Ольга ПРОКОПОВА