День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Законопроєктом №7297 пропонується 8-го травня вшановувати пам’ять полеглих і відзначати День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Натомість минулого року цього числа ми відзначали День пам’яті і примирення. Головне для нас – не відзначати 9-го травня День перемоги, оскільки радянський міф про це свято є головним сакральним підмур’ям ідентичності «руського міру», а особливо тієї його частини, яка стосується російського мілітаризму та експансіонізму.

Для України, яка зараз воює за власне існування, наслідувати ворожі практики було б чистим самогубством. Цей абсолютно деструктивний і руйнівний для української національної пам’яті міф, штучно сконструйований за традиційним московським ментальним лекалом, ріже Україну по живому та нацьковує одних українців проти інших. Кожна його складова створена для підтримки Радянського Союзу, а отже й сучасної росії.

Тому важливо максимально «олюднити» радянську історію та згадати 8-го травня про простих «маленьких» людей, яким довелося жити, помирати, народжувати дітей, воювати в екстремальних умовах. Так як зараз.

Слава Україні!

P. s. Більше про це – за посиланням.

Наукова бібліотека університету.

IMG_8306IMG_8302IMG_8293IMG_8296