«Агроуніфест-2016» об’єднав студентів у Подільському державному аграрно-технічному університеті

Започаткований у 2015 році фестиваль, цього року проходив під брендом «Агроуніфест -2016». У фестивалі взяло участь понад 400 осіб, з 20-ти навчальних закладів України.

Основною метою заходу було підвищення рейтингу аграрної освіти на Поділлі, активізація і популяризація творчої діяльності аматорських колективів в навчальних закладах. Учасники фестивалю продемонстрували не лише власні таланти та здібності, але своїм прикладом показали як вони проводять дозвілля у своїх коледжах та університетах. Фестивальна програма тривала чотири дні з 18 по 21 жовтня.
Дійство розпочалося ярмаркою вакансій. Вперше до ПДАТУ завітали близько 20-ти представників відомих аграрних підприємств України, що представили вакансії своїх підприємств для студентів випускних курсів. Саме такий підхід керівництва ПДАТУ до майбутнього працевлаштування випускників, на думку студентів, сприяє не лише краще навчатися, але й бачити вершини до яких необхідно тягтися.
Наступний день (19 жовтня) розпочався із реєстрації учасників фестивалю-конкурсу.
Для представників ЗМІ відбулася прес-конференція ректора ПДАТУ доктора економічних наук, професора , Заслуженого працівника сільського господарства України Іванишина Володимира Васильовича. На прес-конференції Володимир Васильович розповів про фестиваль «Агроуніфест-2016» та відповів на запитання журналістів.
Урочисте відкриття конкурсів стартувало о 10-тій годині. Конкурсні виступи відбувалися у наступних жанрах: «Декоративно-ужиткове мистецтво», «Театральне мистецтво», «Інструментальне мистецтво», «Вокальне мистецтво», «Хореографічне мистецтво».
20 жовтня відбулася фотосесія «Я люблю ПДАТУ». У рамках фестивалю, до Дня автомобіліста, відбувся автопробіг, у якому взяли участь викладачі усіх факультетів університету. Автомобілісти-викладачі проїхали колоною із поліцейським супроводом від головного корпусу до інженерно-технічного факультету.
Саме у цей день ПДАТУ відзначив своє 97-річчя з дня заснування! Переможці відкритого фестивалю-конкурсу продемонструвати власний талант у Гала-концерті. Це був феєричний показовий виступ талантів.
Своєю майстерністю вразили студенти Борщівського агротехнічного коледжу, Хотинського технікуму ПДАТУ, Кіцманського технікуму ПДАТУ, Бучацького коледжу ПДАТУ, Снятинського коледжу ПДАТУ, Новоушицького коледжу ПДАТУ, Шепетівського коледжу ПДАТУ, коледж ПДАТУ, педагогічного коледжу м. Кременця. Гідно виступили й студенти навчальних закладів нашого міста: коледжу культури й мистецтв, податкового коледжу, планово-економічного технікуму-інтернату, індустріального коледжу, ДНЗ «ПТО», Кам'янець-Подільський національний університет, районного Будинку школяра. Успішними та зразковими стали виступили викладачів та студентів Подільського державного аграрно-технічного університету.
Справжнім відкриттям у номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво» стали лаборанти ПДАТУ Любов Гринчук, Таміла Дориба, студенти Микола Волощук, Олександр Байдачний.
Своїм співом у номінації «Вокальне мистецтво» вразили студенти Анастасія Завальницька, Катерина Степанюк, Ірина Качан, Катерина Левіцька, Богдан Токарчук, Назар Гарбуз, Олександр Івахнюк, Вікторія Зельська, Володимир Сірант, Аліна Буць, Марія Алімова, дует «Мелодії душі» у складі Анастасії Завальницької та Володимира Сіранта та вокальний гурт дівчат «Рутенія».
У номінації «Театральне мистецтво» кращим став виступ літературно-мистецький театру «Ольвія» ПДАТУ - Олександра Клименко, Дмитро Кримко, Олена Іщенко, Вікторія Зельська.
Вразили своєї грою на музичних інструментах у номінації «Інструментальне мистецтво» студенти Володимир Вчерашнюк, Дмитро Манюк.
Радував філософськими хореографічними постановками у номінації «Хореографічне мистецтво» хореографічна студія «Максі».
Підготовку творчих колективів та окремих здійснювали керівники творчих колективів університету Руслан Вознюк, Ольга Прокопова, Микола Томайчук, Петро Ситник.
Членів журі та всіх присутніх глядачів вразили виступи, що підготували учасники фестивалю-конкурсу. Концертні номери були пронизані духом патріотизму, національної свідомості та гідності. Звучали твори світової та української класики, щемкі твори про Україну, батьків, родину, землю. Окремі поезії присвячувалися воїнам АТО. Жоден номер не залишив байдужим усіх, хто був присутнім у залі. Кожний учасник був відзначений нагородами, дипломами, відзнаками. Присутні окреслили справедливість та чесність у розподілі призових місць. Бурхливими оваціями глядачі зустріли володаря Гран-прі фестивалю-конкурсу студента Кам'янець-Подільського планово-економічного технікуму-інтернату Кирила Богданюка.
«АГРОУНІФЕСТ-2016» відбувся під патронатом ректора ПДАТУ доктора економічних наук, професора, Заслуженого працівника сільського господарства України Володимира Васильовича Іванишина.
Завершальний день «АГРОУНІФЕСТУ-2016» був не менш яскравим, оскільки біля головного корпусу університету відбулася ярмарка-виставка товарів сільськогосподарської продукції місцевих виробників. У ярмарку взяли участь бджолярі, виробники м'ясних виробів та ковбас, пекарні – із різноманітними хлібобулочними виробами, виробничники молочної промисловості та сирів, різні цехи із переробки продукції.
Гості, що завітали до Подільського вишу, відвідали факультети та ознайомилися зі спеціальностями, які можна здобути навчаючись у ПДАТУ.
Завершився фестиваль «АГРОУНІФЕСТ-2016» яскравим виступом-аншлагом у актовій залі – Ірини Федишин.

Прес-центр ПДАТУ