«Агроуніфест-2015»

Викладачі, студенти  та гості ПДАТУ прийняли активну участь в університетському фестивалі "Агроуніфест-2015".

Фестиваль складався із трьох частин: перший - день спорту! Розпочався  із урочистого підняття прапорів та флешмобу, який сигналізував початок спотивних змагань. Ректор ПДАТУ Володимир ІВАНИШИН дав старт! "Агроуніфест-2015" розпочався!

Команди факультетів змагалися за кращі спортивні результати з гирьового спорту, футболу, волейболу перетягування канату.

Другий день фестивалю у Подільському державному аграрно-технічному університеті відзначився науковою конференцією за підсумками конкурсу «20 років аграрній реформі в Україні: досягнення і проблеми».  Інтелектуальне змагання серед студентів влаштував Інститут стратегічних оцінок при Президентському фонді Леоніда КУЧМИ «Україна».

Метою конкурсу було: з'ясувати ставлення студентської молоді до пріоритетів аграрної політики України з урахуванням історичних традицій, національних особливостей, світового досвіду, аграрної кризи радянських часів і перших років Незалежності України та сьогоднішніх результатів реформи.

Студенти оцінювали основні засади і результати аграрної  політики, своє ставлення до аграрних перетворень та їх результатів. З'ясовували свої позиції стосовно напрямів, досягнень і проблем розвитку аграрного сектору.

Дослідити кардинальні зміни в аграрному секторі країни взялися й 80 студентів ПДАТУ. Після розгляду їхніх робіт, конкурсна комісія вирішили відзначити 30-ох з них. Номінанти отримали з рук II –го Президента України Леоніда КУЧМИ (1994-2005рр.) грошові премії.

«В таких закладах, як ваш, повинні виховуватись спеціалісти, які дійсно можуть взяти на себе відповідальність»  - сказав Леонід Данилович, звертаючи до студентів.

«Це найвищий показник нагороджених, який в нас був за всіх конкурсів – фактично, нагороджено кожного третього» - зазначив директор Інституту стратегічних оцінок, академік Павло Гайдуцький, коментуючи підсумки конкурсу.

Підбиваючи підсумки 20-ти річчя аграрної реформи, ректор Подільського державного аграрно-технічного університету  Володимир ІВАНИШИН окремо зупинився на важливості аграрної освіти.

«Аграрна реформа принципово поставила питання про посилення ролі науковців та освітян, які мають освоїти сучасні технології та інновації» -  зазначив ІВАНИШИН.

Закінчилася зустріч з Леонідом КУЧМОЮ фотографуванням біля ПДАТУ.

Третій день "Агроуніфест-2015" був багатолюдним. З самого ранку до стін рідної АLMA MATER прибували випускники минулих років найбільше звичайно було тих у кого як кажуть "кругла дата." За свою майже столітню історію Кам'янець-Подільський аграрний виш підготував тисячі кваліфікованих кадрів, що працюють у різних сегментах економіки не лише України, але у країнах ближнього та далекого зарубіжжя. Більше тисячі випускників прибули до ПДАТУ, аби зустрітися з однокурсниками та своїми викдадачами-наставниками, що дали їм дорогу в життя. Рідні стіни навчального закладу урочисто зустріли своїх колишніх студентів. Крім офіційної частини сьогоднішні студенти подарували своїм старшим коллегам чудовий концерт.

Микола БІЛИЙ