Подільський державний аграрно-технічний університет

Студентське життя

Подільський державний аграрно-технічний університет – сучасний навчальний заклад, в якому органічно поєднуються навчальна і виховна робота, виробнича і наукова діяльність.

Участь студентів у культурно-масовій роботі не зводиться лише до "споживання" духовних цінностей, а відкриває великі можли¬вості для прояву їх ініціативи як в організаційному, так і в творчому плані, що може знайти вираження у різних видах студентської самодіяльності.

Справжнім джерелом духовних цінностей стали творчі колективи університету. Наш навчальний заклад славний своїми студентськими та викладацькими колективами художньої самодіяльності. На даний час в нас є 3 колективи, які мають високе звання "народний":

 • ансамбль танцю "Подільський колос" (заснований 1956 року, керівник – Віра Чернишева);
 • вокальний ансамбль викладачів "Ясени" (заснований 1995 року, керівник – Володимир Лабанський);
 • ансамбль народної музики "Троїсті музики"(заснований 1970 року, керівник – Олександр Царук).

Народний ансамбль танцю "Подільський колос"

{youtube}mVo08aPRpF4{/youtube}

В усіх цих колективах мають змогу приймати участь студенти університету. Традиційно щорічно наші колективи художньої самодіяльності беруть участь в концертах на рівні міста, району, області, всеукраїнських фестивалях самодіяльних художніх колективів профспілок, є неодноразовими призерами і дипломантами різних конкурсів ("Софіївські зорі", "Співоче поле"). Художні колективи університету побували більше ніж в 20 країнах світу, були учасниками міжнародних фестивалів фольклору.

Крім вказаних художніх колективів, діють студентський духовий оркестр, студія вокально-хорового мистецтва, поетичний клуб "Ліра", інтелектуальний клуб, клуб авторської пісні, студія сучасного танцю "На біс", а також студентська театральна студія "Лінк", яка щорічно ставить нові постановки та неодноразово ставала номінантом престижних театральних премій. Керівник студії – випускник нашого університету Валерій Свереда.

Студентська театральна студія "Лінк"

Студенти університету – активні учасники художньої самодіяльності, а окремі з них досягають значних висот у своїй художній майстерності. Гордістю нашого університету є Іван Чупрун (студент інституту бізнесу і фінансів), віртуоз з гри на саксофоні, володар Гран-прі Всеукраїнського фестивалю художньої творчості серед колективів вищих навчальних закладів Міністерства аграрної політики та продовольства України "Софіївські зорі" (2010 та 2011 роки).

Іван Чупрун

Наші вокалісти Люлько Анна, Цвинтарна Віра, Качан Ірина неодноразово ставали лауреатами фестивалю "Софіївські зорі", а Єднак Ірина, Серебрянська Катерина, Щербань Карина, Шевчук Ірина 2012 року стали лауреатами регіонального етапу фестивалю "Софіївські зорі" у м. Львові.

За участі профкому студентів в університеті було створено "Студентську лігу КВН ПДАТУ". Як результат, збірна команда КВН ПДАТУ "Всё пучком" неодноразово ставала чемпіоном ліги КВН м. Кам'янця-Подільського та нагороджувалася цінними подарунками.

Студентська ліга КВН ПДАТУ

Важливе значення для виховної роботи має організація зустрічей студентів з творчими людьми. Так, 10 жовтня 2013 року в університеті організовано зустріч студентів з Володимиром Білінським – українським письменником, дослідником історії, автором історичних бестселерів. 2011 року за книгу "Країна Моксель, або Московія" Володимира Білінського було визначено лауреатом премії ім. Івана Франка у номінації "За кращу наукову роботу в інформаційній сфері".

У грудні 2013 року за підтримки ГО "Просвіта" організовано зустріч з відомим українським письменником Андрієм Курковим, який є єдиним письменником країн пострадянського простору, чиї книжки потрапили в топ-десятку європейських бестселерів.

Постійно, за підтримки адміністрації, профкому та студентського Парламенту студенти залучаються до проведення святкових заходів, присвячених до Дня Знань, Дня працівників сільського господарства, Дня студента, Новорічних та Різдвяних свят, Дня захисника Вітчизни, 8 Березня, Дня Перемоги, чемпіонату команд КВН, студентських спартакіад, літературних вечорів, театральних постановок, студентських дискотек, ювілейних свят факультетів та інститутів університету та ін.

Щороку за підтримки ректорату та профкому студентів проводиться конкурс "Кращий студент університету", переможці якого нагороджуються грамотами, преміями та цінними подарунками.

У травні 2013 року студентка інституту агротехнологій та природокористування ПДАТУ Ірина Качан отримала диплом переможця конкурсу "Кращий студент року" серед студентів ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації Міністерства аграрної політики та продовольства України на XV зльоті іменних стипендіатів та відмінників навчання "Лідери АПК XXI століття" в Полтавській державній аграрній академії.

Ірина Качан – кращий студент 2013 року

Для залучення студентів до спорту в університеті діє 7 спортивних секцій (легка атлетика, баскетбол, волейбол, футбол, настільний теніс, важка атлетика, гирьовий спорт), в яких задіяно 501 студент. 2013 року 1 студент ПДАТУ отримав звання майстра спорту, 7 – І розряд, 20 – ІІ розряд, 50 – ІІІ розряд.

Заняття жіночої студентської команди ПДАТУ з волейболу

Щороку в університеті проводяться спартакіади серед збірних команд факультетів та інститутів, змагання між студентами, спартакіада "Здоров'я" серед науково-педагогічних працівників та співробітників університету. Як результат – в університеті навчались та навчаються студенти, про яких можна з гордістю з гордістю сказати: "Це – наші чемпіони!":

 • студент інституту бізнесу і фінансів, майстер спорту міжнародного класу, який став чемпіоном світу та Європи з пауерліфтингу Андрущенко Андрій;
 • майстер спорту України з легкої атлетики, чемпіон Всеукраїнських студентських спортивних ігор серед ВНЗ Ш-ІV рівнів акредитації Мінагрополітики України з бігу на довгі дистанції та багаторазовий чемпіон України з марафонського бігу Рибак Віталій;
 • студентка біотехнологічного факультету, чемпіонка України серед студентів ВНЗ, бронзовий призер чемпіонату України з важкої атлетики Данильчук Наталія;
 • студент ІІІ курсу ІМЕСГ, срібний призер Всеукраїнських студентських спортивних ігр серед ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації Мінагрополітики України з гирьового спорту, кандидат у майстри спорту Лозіцький Максим;
 • студент біотехнологічного факультету, майстер спорту, чемпіон України, срібний призер чемпіонатів Європи і світу з бодібілдінгу Роман Гаврищук.

Чемпіон світу та Європи з пауерліфтингу Андрущенко Андрій

На чемпіонаті України з легкої атлетики серед спортсменів інваспорту студент інституту бізнесу і фінансів майстер спорту України Токарєв Сергій посів І місце у метанні диску і метанні спису та ІІ місце у штовхання ядра, а студенти ПДАТУ Трушев Віталій та Антонюк Володимир стали чемпіонами ХШ Параолімпійських ігор (м. Пекін, Китай, 2008 р.).

За 2013 рік наші спортсмени мали низку здобутків:

 • Остап'юк Андрій – студент IV курсу факультету ветеринарної медицини, кандидат у майстри спорту України з важкої атлетики, на Чемпіонаті України серед дорослих з важкої атлетики виконав норму майстра спорту;
 • Канюка Володимир – студент IV курсу факультету ветеринарної медицини виконав норму кандидата в майстри спорту з пауерліфтингу, ставши бронзовим призером чемпіонату України;
 • Свінціцький Андрій – студент ІV курсу інституту бізнесу і фінансів, майстер спорту з важкої атлетики, посів І місце у кубку області;
 • Гуменюк Вадим – студент ІІ курсу інституту агротехнологій та природокористування, майстер спорту з важкої атлетики, посів І місце у Кубку області;
 • Партика Роман – студент ІІІ курсу інституту бізнесу і фінансів, отримав І розряд з армспорту, посів І місце у чемпіонаті області;
 • Кучер Віталій – студент інституту бізнесу і фінансів, зайняв два ІІ місця в чемпіонаті на кубок України з кікбоксінгу.

Кучер Віталій – срібний призер чемпіонату України з кікбоксингу

За підтримки студентського профкому та студентського Парламенту в рамках здійснення волонтерської діяльності студентами університету проводяться наступні акції:

 • "від серця до серця" – збір коштів для хворих на діабет;
 • прибирання каньйону в парковій зоні;
 • "Миколай про тебе дбає" – подарунки до дня Св. Миколая для дітей-сиріт в дитячому будинку в с. Оринин;
 • допомога сім'ям малозабезпечених та інвалідів;
 • озеленення території університету.

Прибирання каньйону в парковій зоні

За сприяння ректорату при культурно-масовій комісії профкому створений відділ з питань туризму та екскурсій. У рамках всеукраїнської туристичної акції "Пізнай свою країну" проводяться екскурсійні поїздки студентів до м. Києва, Харкова, Умані, Вінниці, Львова, Ужгорода, Ялти, Севастополя, Сімферополя, Почаєва, Хотина, Чернівців, у Карпати с. Ворохта та смт. Вижниця).