Життя – це енергія, а якість енергії визначає якість життя
Інженерно-технічний факультет
Вівторок, 27 листопада 2018, 10:49

Характерною прикметою сучасної енергетики України є рух в напряму розвитку екологічно чистої енергетики на основі нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії. Розвиток альтернативних джерел енергії, таких як сонце, вода, повітря, є головним світовим трендом майбутнього.

З нагоди проведення ста ювілейних заходів до 100-річчя заснування Подільського державного аграрно-технічного університету на кафедрі  «Фізики і загальнотехнічних дисциплін» спільно з кафедрою «Енергетики та електротехнічних дисциплін в АПК» 22 листопада 2018 року відбувся семінар на тему «Альтернативні види джерел енергії в Україні». Метою семінару обрано поширення досвіду виробництва електроенергії та тепла з альтернативних джерел енергії та впровадження проектів заміщення газу в експлуатацію серед регіонів України.

З доповідями виступили викладачі кафедр, студенти інженерно-технічного факультету спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» про результати виробництва на основі альтернативних джерел енергії у Хмельницькій області. Доповідачі повідомили про особлививості використання технологій видобутку біогазу, який переробляють в електроенергію на Теофіпольській енергетичній компанії (смт. Теофіполь). Найбільше зацікавлення серед учасників семінару викликала інформація про Кам’янець-Подільську новітню біо-ТЕС, яка перша в Україні, третя в Європі та п’ята лише у світі, що вироблятиме теплову та електричну енергію не з газу, а з альтернативних видів палива.

Цікавинкою семінару виявилась екскурсія до Навчально-наукової лабораторії «DAK-GPS» Подільського державного аграрно-технічного університету, що займається дослідженням сучасних методів використання біомаси для енергетичних цілей. Завідувач лабораторії Сергій Єрмаков ознайомив усіх учасників семінару з дослідною установкою по виробництву біовугілля на основі органічної сировини.

Усі учасники заходу отримали позитивні враження від проведеного семінару та об’єму отриманої корисної інформації, а це дозволить працювати з подвійною наполегливістю у напрямку відновлюваної енергетики.

Прес-центр ПДАТУ