Подільський державний аграрно-технічний університет

Кафедра машиновикористання в агропромисловому комплексі

Кафедру «Машиновикористання в АПК» було створено 14 вересня 2010 року шляхом об’єднання двох кафедр «Машиновикористання в рослинництві і тваринництві» та «Механізація переробки та зберігання сільськогосподарської продукції». Завідувач кафедри – кандидат технічних наук, доцент Ткач Олег Васильович.

Викладацький склад:

Бондаренко Олена Вікторівна

Борис Микола Михайлович

Грубий Валерій Павлович

Грушецький Сергій Миколайович

Змєєва Інна Миколаївна

Корольчук Петро Степанович

Палилюлько Микола Іванович

Підлісний Віталій Володимирович

Семенов Олександр Михайлович

Слободянюк Денис Миколайович

Стрельчук Олександр Якович

Ткач Олег Васильович

Ткаченко Олена Володимирівна

Навчальний процес забезпечують 13 співробітників кафедри, в т.ч. 8 доцентів і 2 асистенти, із них 9 кандидатів наук, а також 1 старший лаборант і 2 техніки.

№ з/п

Прізвище, ім’я та по батькові співробітника

Посада

Науковий ступінь

Вчене звання

1

Ткач Олег Васильович

зав. кафедри

доцент

к.т.н.

2

Стрельчук Олександр Якович

доцент

доцент

к.с.-г.н.

3

Грубий Валерій Павлович

доцент

доцент

к.т.н.

4

Грушецький Сергій Миколайович

доцент

доцент

к.т.н.

5

Борис Микола Михайлович

доцент

доцент

к.т.н.

6

Палилюлько Микола Іванович

доцент

доцент

к.с.-г.н.

7

Підлісний Віталій Володимирович

доцент

доцент

к.т.н.

8

Семенов Олександр Михайлович

доцент

доцент

к.т.н.

9

Змєєва Інна Миколаївна

асистент

 

к.т.н.

10

Бондаренко Олена Вікторівна

асистент

 

 

11

Ткаченко Олена Володимирівна

старший лаборант

 

 

12

Корольчук Петро Степанович

технік

 

 

13

Слободянюк Денис Миколайович

технік

 

 

 

Навчальна робота

На кафедрі машиновикористання в АПК проводяться навчання студентів за напрямками: машиновикористання в рослинництві; машини, обладнання та їх використання в тваринництві; машини, обладнання та їх використання в переробних підприємствах.

З напрямку машиновикористання в рослинництві кафедра забезпечена тракторами загального призначення та універсально-просапними, які використовуються при проведенні лабораторних досліджень та на роботах в науково-дослідному саду і на навчально-практичному полігоні. При кафедрі діють спеціалізовані навчальні лабораторії, службові приміщення та філіали кафедри на виробництві.

Для забезпечення навчального процесу кафедра має достатнє методичне забезпечення і добре оснащену діагностичну лабораторію, яка має діагностичні бігові барабани для випробування автомобілів, діагностичний стенд для визначення тягових властивостей тракторів, діагностичну установку КИ- 4935 і мотор-тестер КИ-5524. На території кафедри знаходяться: пункт технічного обслуговування сільськогосподарської техніки, пункт технічної діагностики, “Лабораторія використання і технічного обслуговування сільськогосподарської техніки ім. Д.Ф. Каминіна”, “Лабораторія технічного обслуговування та діагностування тракторів і автомобілів”, майданчик сільськогосподарської техніки, кабінет дипломного та курсового проектування.

На відведених кафедрі площах розташовані класи та лабораторії, в яких змонтовано необхідне інженерно-технічне забезпечення (обладнання), яке дозволяє на високому рівні виконувати всі види навчального процесу.

В лабораторії технічного обслуговування і діагностики сільськогосподарської техніки встановлено унікальне обладнання для визначення технічного стану агрегатів і вузлів безрозбірним методом. Так, для повного комплексу діагностування автомобільних бензинових двигунів, включно визначення потужності і паливно-економічних показників без зовнішніх навантажувальних пристроїв встановлено мотор-тестер КИ-5524.

Із напрямку машини, обладнання та їх використання в тваринництві оформляються методичні матеріали для фермських машин (СМ-1,7; АПК-10; КЭC-1,7) на навчальному майданчику кафедри; розроблене методичне оформлення навчальної лабораторії «Проектування технологічних процесів у тваринництві» в аудиторії № 17, корпус 3, лабораторії «Машини для приготування та роздавання кормів», корпус 4 на нових площах і лабораторії «Доїльної техніки і первинної обробки молока ім. В.Д. Курʼянова» в аудиторії № 132, корпус 6. Розробляються і виготовляються робочі місця для лабораторних робіт навчальні стенди і плакати.

Спеціалізація машини, обладнання та їх використання в переробних підприємствах є випускною для спеціальностей «Механізація сільського господарства», «Професійне навчання». По спеціалізації створено 3 навчально-наукові лабораторії: в аудиторії № 19 «Проектування технологічних процесів в переробній галузі»; в аудиторії № 20 «Механізація технологічних процесів в переробній галузі»; в аудиторії № 20а «Підйомно-транспортні машини». Розробляються і постійно удосконалюються навчально-методичні матеріали та матеріально-технічна база кафедри.

Під час навчання на кафедрі машиновикористання в АПК студенти мають можливість здобути професію інженера-механіка і відповідні робочі професії. На кафедрі розроблено напрями курсового та дипломного проектування.

Для покращення навчального процесу створено філії кафедри, на яких проводяться лабораторні і практичні заняття, а також підвищення кваліфікації у формі стажування викладачів кафедри. Серед них підприємства: ПП Фірма «Деметра» с. Камянка Камʼянець-Подільського району; СТОВ «Верест» с. Гірчична Дунаєвецького району Хмельницької області; ВАТ «Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів»; Хмельницька кондитерська фабрика; ТзОВ “Адамівка Агро” Віньковецького району Хмельницької області; група компанії «ВІТ-АГРО» Івахнівецьке відділення Чемеровецького району Хмельницької області; ТзОВ «Пʼятничанське» с. Пʼятничани Чемеровецького району; ТОВ «Оболонь-Агро» смт. Чемерівці Хмельницької області.

 

Наукова робота

Проводиться науково-дослідна робота викладачами кафедри машиновикористання в АПК за тематикою:

 • Ткач О.В. Придатність селекційного цикорію до механічного збирання.
 • Стрельчук О. Я. Мінімалізація обробітку знаряддями з активними робочими органами.
 • Грубий В.П. Механіко-технологічне обґрунтування перспективних процесів вирощування цукрових буряків.
 • Грушецький С.М. Механіко-технологічні основи вдосконалення викопувально-сепаруючих робочих органів картоплезбиральних машин.
 • Палилюлько М.І. Підготовка зерна до зберігання.
 • Борис М.М. Механіко- технологічні основи збирання цукрових буряків.
 • Підлісний В.В. Удосконалення процесів та обладнання для виробництва солоду.
 • Семенов О.М. Інтенсифікпція тепло- та масообміну у герметизованих упаковках.
 • Бондаренко О.В. Удосконалення елементів технології вирощування цикорію кореневого в умовах південно-західної частини лісостепу України
 • Змєєва І.М. Обґрунтування режимів та параметрів обладнання для розливу освітленого яблучного соку.
 • За результатами досліджень по даних напрямках публікуються наукові статті в Україні та за кордоном, отримано патенти на винаходи, зроблено доповіді на міжнародних конференціях.

 

Контакти
Адреса кафедри машиновикористання в АПК:
Хмельницька область,
м. Кам’янець-Подільський,
вул. проспект Грушевського, 2/8
Тел. (03849) 6 83 97
E-mail кафедри: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду