Подільський державний аграрно-технічний університет

Інженерно-технічний факультет

 

КАФЕДРИ:

ДЕКАНАТ ФАКУЛЬТЕТУ:

Декан факультету

Панцир Юрій Іванович
кандидат технічних наук, доцент


: dekan-itf@pdatu.edu.ua

 

Підготовка інженерів-механіків сільськогосподарського виробництва розпочалася 1 вересня 1966 року. До 1970 року інженерів-механіків готували на відділенні механізації сільського господарства в складі агрономічного факультету (декан - професор Усик Г.Е.). Керував відділенням доцент Печуриця А.М. В різні роки факультет очолювали: доцент Ю.А. Бобильов (1970 - 1977 р.), професор М.І. Самокиш (1977 - 1983 р.), доцент В.К. Фаюстов (1983 - 1988 р.).

З 1988 по 2015 рік деканом факультету працював доктор педагогічних наук, професор,заслужений працівник освіти України Бендера І.М. В 1997 році факультет перемістився на колишню територію військової кафедри, де розмістився в мальовничому куточку поряд з факультетом ветеринарної медицини. З того часу і до 2015 року факультет мав назву – Інститут механізації і електрифікації сільського господарства.

З 2015 року деканом інженерно-технічного факультету було обрано доцента Панцира Ю.І.

Схема Інженерно-технічного факультету

Схема ПДАТУ

 

Інженерно-технічний факультет готує високоякісних фахівців:

бакалаврів за освітніми напрямами:

 • «Процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва»;
 • «Професійна освіта. Технологія виробництва і переробка продуктів сільського господарства»;
 • «Енергетика та електротехнічні системи в агропромисловому комплексі»;
 • «Транспортні технології»;
 • «Автомобільний транспорт»;

магістрів за спеціальностями:

 • «Механізація сільського господарства»;
 • «Професійне навчання. Технологія виробництва і переробка продуктів сільського господарства»;
 • «Енергетика сільськогосподарського виробництва»;
 • «Організація та регулювання дорожнього руху»;
 • «Організація перевезень і управління на транспорті»;
 • «Автомобілі та автомобільне господарство».
 • «Процеси, машини та обладнання агропромислових підприємств»
 • «Транспортні технології та засоби  в агропромисловому комплексі»

Форми навчання: - стаціонарна; - заочна.

На інженерно-технічному факультеті навчається близько 1300 студентів - з них більше половини на денній формі навчання. Спеціальні інженерні дисципліни читають понад 60 викладачів (професорів та доцентів). У складі факультету функціонує 9 кафедр. Навчання проходить у спеціалізованих лабораторіях із сучасним обладнанням і зразками техніки. Значна увага приділяється вивченню загальнотехнічних і загальноінженерних дисциплін, що дає можливість працевлаштовуватись не тільки в аграрні, а й в інші підприємства України. Під час навчання студенти мають можливість здобувати робітничі професії газо-електро-зварювальника, водія категорій «В» та «С», тракториста-машиніста, оператора ПЕОМ, слюсаря-електрика ІІ-го розряду, отримати третю групу допуску електробезпеки та технічної експлуатації енергообладнання з відповідним посвідченням.

Практичне навчання здійснюється на навчальному полігоні, у численних філіалах кафедр та безпосередньо на виробництві. Кращі студенти обираються для навчання і роботи у великих аграрних компаніях «Кернел», «Сварог», «Мрія», «Миронівський хлібопродукт» та ін., а по закінченні випускники успішно працюють у цих компаніях.

Студенти, які добре навчаються і володіють необхідними знаннями з іноземної мови, мають можливість проходити практики та стажування за кордоном в передових аграрних господарствах Польщі, Німеччини, Англії, Австрії, Чехії, Фінляндії, Швейцарії, Нідерландів та США.

Тільки за останні п'ять років співробітниками факультету опубліковано понад 600 наукових праць, отримано більше 60 патентів на винахід. В 20% від всієї кількості наукової продукції співавторами виступають студенти.

За бажанням студенти паралельно з основним навчанням можуть проходити військову підготовку і одержати військове звання офіцера запасу. Після закінчення терміну навчання за ОКР «Бакалавр» бажаючі можуть отримати спеціальність іншого спрямування в інституті післядипломної освіти. До послуг наших студентів - бібліотека (одна з найкращих серед аграрних навчальних закладів), спортивні зали та майданчики, комфортабельні гуртожитки, студентська їдальня та мережа буфетів, комп'ютерні класи з мережею Internet тощо. В усіх навчальних корпусах є покриття WiFi. Студенти під час навчання мають змогу не лише здобути професійні знання, але й збагатитися духовно, підвищити особистий культурний рівень. Вони беруть активну участь у художній самодіяльності: танцювальні колективи «Горлиця», «Подільський колос», духовий оркестр та ін. Гордістю університету є команда КВК «Аграрвард», яка успішно виступає на сценах університету та за його межами.

Кожен студент факультету, який бажає розвинути свої спортивні здібності, має змогу зробити це, займаючись у спортивних секціях чи беручи участь у спортивних змаганнях. Щорічно студенти беруть участь у змаганнях з футболу, волейболу, легкої атлетики, гирьового спорту, шахів і шашок.

Інженерно-технічний факультет є піонером впровадження в системі аграрної освіти України ступеневої підготовки фахівців та наскрізної організації курсового і дипломного проектування, що передбачає скорочення терміну навчання після закінчення училищ, технікумів і коледжів.

Після отримання диплома фахівці можуть працевлаштовуватись на такі посади:

«Процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва»- Керівник с.-г. підприємства, головний інженер с.-г. підприємства, інженер-конструктор, інженер з експлуатації та ремонту с.-г. техніки, інженер переробних підприємств.

«Професійна освіта. Технологія виробництва і переробка продуктів сільського господарства» - Керівник професійно-технічного навчального закладу (директор, завуч), викладач технічних дисциплін, методист, інженер с.-г. підприємства.

«Енергетика та електротехнічні системи в агропромисловому комплексі» - Керівник РЕМ, енергетик підприємства, інженер з електрифікації, теплопостачання, газифікації підприємств, теплопостачання, водопостачання, диспетчер-енергетик.

«Транспортні технології», «Автомобільний транспорт» - Керівник транспортного підприємства, інспектор з міжнародних транспортних перевезень та контролю за дорожнім рухом, інженер-контролер митної служби, інженер з експлуатації і ремонту транспортних засобів, працівник Державтоінспекції.

 

Адреса деканату інженерно-технічного факультету:
Проспект Грушевського, 2/8 м. Кам'янець-подільський Хмельницька обл. 32305
Тел.: (03849) 6-83-97
Тел/факс: (03849) 2-55-49
itf.pdatu@gmail.com

 


Новини та події факультетуПодільський державний аграрно-технічний університет: Інженерно-технічний факультет
Інженерно-технічний факультет
Четвер, 11 липня 2019, 12:09
 
Проведено конференцію за результатами проходження практик
Інженерно-технічний факультет
Четвер, 18 квітня 2019, 15:06

 
Профорієнтаційна робота викладачів інженерно-технічного факультету
Інженерно-технічний факультет
Вівторок, 09 квітня 2019, 23:35

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>