Тиждень філософії в ПДАТУ

Кафедра соціально-гуманітарних дисциплін щороку організовує круглий стіл з нагоди Всесвітнього дня філософії за реґламентом ЮНЕСКО. Не став винятком і цей рік, тому, починаючи з 20 листопада було проведено тиждень філософії. Сенс святкування Міжнародного Дня філософа полягає у тому, щоб відзнайти спільну платформу обговорення глобальних соціо-культурних перетворень, які відбуваються зараз, долучити людей до філософської спадщини, привідкрити сферу повсякденного мислення для нових ідей і стимулювати публічні дебати мислителів та громадянського суспільства з приводу викликів, що постають перед соціумом сьогодні.

Викладачами кафедри Колосюк І. А. та Боднар А. М. було оголошено конкурс студентських філософських есе. Приємним фактом було те, що серед конкурсантів було чимало студентів із різних факультетів, що значно розширило географію конкурсу.

Протягом тижня за круглим столом було розглянуто такі питання:

• Місце і роль філософії в освіті.
  • Традиції і іновації у викладанні філософських дісциплін.
  • Передовий досвід викладання філософії в найкращих університетах світу.
  • Роль філософських знань у професійній діяльності сучасних інженерів, агрономів, менеджерів, управлінців.
  • Практичні аспекти викладання філософських дісцисплін в українській системі вищої освіти (традиції міністерських програм з філософії, форми аудиторної та самостійної роботи у підготовці студентів, навчальне навантаження студентів та викладачів, необхідність збільшення філософської складової в системі вищої школи).

Цьогорічний круглий стіл є доказом чергової пильної уваги університету й кафедри соціально-гуманітарних дисциплін до всесвітньо важливих подій. Особливо загострює те, що звертається увага на зовсім, здавалося б, непрактичний вимір людського життя - філософію. Попри це, з огляду на жваві й глибокі дискусії, великий інтерес студентів щодо філософського есе (часто не із філософських спеціальностей) й просте зацікавлення даною тематикою, традицію круглого столу не буде перервано.

Боднар А.М.
Колосюк І.А.