Подільський державний аграрно-технічний університет

Зупиніться писати неправду!
Новини
Середа, 02 липня 2014, 10:12

Це моє публічне звернення, в Інтернет, на сайт університету, сторінки місцевих газет і телебачення, до колег на роботі, соратників, друзів, випускників і студентів нашого Подільського державного аграрно-технічного університету, до усіх тих, кому не байдужа доля, подальше становлення і зміцнення університету.

За 64 роки мого життя, майже 44 пройшло у стінах нашого навчального закладу, з них 34 я віддав науково-педагогічній діяльності і пройшов шлях від асистента до доктора наук, професора.

З квітня 1994 р. за згодою ректора Самокиша М.І., після професора Яблонського В.А., якого громада обрала народним депутатом Верховної Ради України, був призначений проректором з наукової роботи, а з 2002 р. за довірою трудового колективу, очолив наш навчальний заклад.

За роки керівної роботи було різне, зустрічалося й чимало негараздів, проте більше було хорошого і прогресивного. Чи писалися тоді різні листи, скарги, анонімки? - Так! З тих, які збереглися у мене - 235 на 740 сторінках друкованого і власноручного тексту.

Проте такої масової активності, вибачте, „писаків” як сьогодні, не спостерігалося. Посипалися безпідставні і без здорового глузду скарги на нову людину в колективі - виконуючого обов’язки ректора, професора Іванишина Володимира Васильовича, що наводить на думку про низький рівень, некваліфікованість і відсутність самоповаги в окремих „доброзичливців” зі списку працівників нашого університету.

Володимир Васильович - уродженець Тернопільщини, пропрацював там чимало часу. Звідки у нас велика кількість студентів та випускників, які позитивно відгукуються про нього. За плечима Володимира Васильовича значний досвід роботи в найрізноманітніших структурах державної влади та наукових установах столиці й інших міст нашої держави.

Хочу для усіх відкрити, можливо, і таємницю - Іванишин В.В. планувався двічі у минулі роки очолити наш університет, проте робота в Києві не дозволяла йому цього зробити.

Науково-педагогічні працівники усіх ВНЗ активно вивчають новий Закон України „Про вищу освіту”. Тому, саме зараз вищі навчальні заклади повинні об’єднати свої сили і докласти максимум зусиль для збереження міцної структури вищої школи і, відповідно, трудових колективів. Уся енергія співробітників повинна бути направлена на високий рейтинг університету, ефективну організацію навчального і наукового процесів та найважливіше для сьогодення - пропагування та залучення молоді до навчання на різних спеціальностях й отримання дипломів висококваліфікованих фахівців нашого навчального закладу.

В.о. ректора Іванишин В.В. робить усе можливе для збереження, зміцнення і розвитку університету. Напевно, не усім до вподоби кадрові зміни, проте такі вимоги часу. Оновлення усіх ланок роботи: від проректорів, викладачів до обслуговуючого персоналу сприятиме ефективному вирішенню поточних і нових проблем, віднайденню перспективних напрямків діяльності у спільній справі - піднесенні нашого університету на високий рівень розвитку та гідне місце серед навчальних закладів України та за її межами.

Корпус проректорів, директорів інститутів і деканів факультетів сформований та успішно працює під керівництвом Володимира Васильовича.

Тому, шановні колеги, друзі і недруги, закликаю схаменутися! Не робімо поспішних висновків і не навішуймо образливих ярликів! Усі свої сили необхідно витрачати не на безпідставні скарги й образи, а на вирішення насущних справ науково-педагогічного, економічного, фінансового характеру сьогодення нашого університету! Будьмо зваженими і поміркованими! Об’єднаймо свої сили для плідної роботи, збереження цілісності і кращого майбутнього нашого навчального закладу.

Незабаром відбудуться вибори ректора нашого університету (ВНЗ виповнилося 95 років!) і думаю, що кандидатура професора Іванишина Володимира Васильовича на посаду керівника знайде широку підтримку і схвалення серед працівників і студентів нашого університету.

З повагою екс-ректор, професор М.І. Бахмат