Англійська мова в патологоанатомічному музеї ПДАТУ

Студенти 1 курсу факультету ветеринарної медицини і технологій у тваринництві, спеціальності «Ветеринарна медицина» на занятті з англійської мови відвідали  патологоанатомічний музей кафедри нормальної та патологічної морфології і фізіології ПДАТУ, який власне є гордістю університету. Препарати в музеї мають наукову і навчальну цінність. Екскурсія була професійно проведена магістром, асистентом кафедри нормальної та патологічної фізіології і морфології – Чепурною Валентиною Анатоліївною.

Сьогодні музейний фонд складається з таких відділів:

• власне музей макропрепаратів, що нараховує понад 500 експонатів. У музеї є препарати з усіх розділів загальної патології, органопатології, різноманітних бактеріальних, паразитарних, вірусних, грибкових хвороб, та отруєнь. Тут можна побачити різні пухлини тварин, птахів. Дані препарати використовуються в навчальному процесі, що сприяє кращому засвоєнню студентами програмного матеріалу, а також у профорієнтаційній та просвітницькій роботі серед шкільної молоді;
  • колекція пластинчатих препаратів, яка також є  наочним матеріалом і використовується для кращого засвоєння студентами патоморфологічних змін при різних захворюваннях.
  • колекція патогістологічних препаратів (у кількості приблизно 1000 одиниць) деталізує мікроскопічний вигляд більшості відомих патологічних процесів характерних для різних захворювань. Препарати використовуються не тільки на практичних заняттях як ілюстративний матеріал, а й молодими асистентами і студентами-гуртківцями для удосконалення навичок патогістологічної діагностики.

Використання музею з навчальною метою дає студентам можливість краще засвоїти програмний матеріал. Як відомо багато хвороб є спільними для тварин і людини. Тому музей формує установку на здоровий спосіб життя шкільної та студентської молоді, боротьбу зі шкідливими звичками, наглядно відтворюючи наслідки. Прикладом є значна колекція із вадами розвитку дітей у внутрішньоутробний (пренатальний) період і ушкодження різних внутрішніх органів, що з цікавістю вивчаються студентами, про що свідчать відмітки у журналі відвідувань музею.

Оскільки тема заняття з англійської мови була: «Патології та хвороби тварин»,  студенти разом із викладачами – Іриною Гуменюк та Клер Маннінг обговорювали побачене та вивчали нову професійну лексику.

Інформацію надала
Ірина Гуменюк