Всеукраїнська олімпіада з ветеринарної медицини вперше у Кам’янці-Подільському

25-27 квітня вперше, факультет ветеринарної медицини ПДАТУ приймав у себе учасників II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності “Ветеринарна медицина”. До Кам’янця-Подільського приїхали студенти та викладачі з дев’яти вишів України. Команди студентів представляли: Національний університет біоресурсів та природокористування України, Білоцерківський національний університет, Житомирський агро-екологічний університет, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім.С.З. Гжицького, Дніпропетровський державний аграрно-екологічний університет, Харківську державну зооветеринарну академію, Сумський національний аграрний університет, Полтавську національну аграрну академію, Одеський державний аграрний університет і, звичайно, Подільський державний аграрно-технічний університет.

Олімпіада проходить у два етапи. Перший етап відбувся у кожному вищому навчальному закладі, на факультеті – визначили переможців із семи клінічних “олімпійських” дисциплін. Другий етап Всеукраїнської олімпіади відбувається у ВНЗ, визначений Міністерством освіти та науки України вищу, куди й приїздять кращі студенти кожного факультет. Цього року така почесна місія випала факультету ветеринарної медицини ПДАТУ. Згідно міністерських правил кожний профільний вищий заклад освіти проводить олімпіаду 3 роки підряд.

Олімпіада у ПДАТУ, відповідно до правил, складалася з двох частин: теоретичної й практичної. 25 квітня студенти змагалися між собою у теоретичній частині, а 26 – доводили на тваринах свою професійність із практичних лікувальних навичок.

У нелегкій боротьбі перше місце посіла команда Подільського державного аграрно-технічного університету. Два других місця вибороли команди Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім.С.З. Гжицького та Сумського національного аграрного університету. Третє місце посіли студенти з Національного університету біоресурсів та природокористування України, Білоцерківського національного університету та Дніпропетровського державного аграрно-екологічного університету.

Варто відзначити ґрунтовну теоретичну обізнаність та цілковиту практичну підготовку кожного учасника.

Вітаємо всіх з гідними результатами. Бажаємо подальших звершень та нових досягнень!

Микола БІЛИЙ