Парламентські слухання на важливу тему

У середу, 23 грудня 2015 року у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему: «Стан і перспективи забезпечення в Україні безпеки дорожнього руху». Подільський державний аграрно-технічний університет на слуханні представляв  проректор з науково-педагогічної і виховної  роботи, післядипломної освіти та дорадництва Т.Д. Гуцол.

Відкрила засідання заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд. Вона зазначила, що безпека дорожнього руху – це важлива складова життєдіяльності будь-якої демократичної країни. Означена безпека тісно пов’язана із багатьма складовими загальної культури людства, зокрема із:

- культурою поведінки у дорозі;

- культурою керування транспортними засобами;

- культурою оформлення доріг;

- культурою забезпечення якості дорожнього полотна;

- культурою державних закупівель тощо.

І саме тому обговорення даних питань та ліквідування прогалин у відповідній сфері – це своєрідний показник загальної культури суспільства в цілому.

Під час слухань виступили голова підкомітету з питань дорожнього руху Комітету з питань транспорту Ігор Діденко; заступник начальника Департаменту превентивної діяльності - начальник управління безпеки дорожнього руху патрульної поліції Іван Прохоренко; голова Державної служби України з безпеки на транспорті Микола Горбаха; народний депутат Сергій Євтушок; керівник проекту ТРАСЕКА "Безпека дорожнього руху" Алан Росс, директор Державного підприємства "ДержавтотрансНДІпроект" Анатолій Редзюк, представники державних, наукових, громадських організацій.

Так, заступник Голови Національної поліції О.Ю. Фацевич  розповів про ситуацію на дорогах. Доповідач навів жахливі цифри щодо смертей, які трапляються внаслідок дорожньо-транспортних пригод (щорічно в Україні гине понад чотири тисячі осіб та близько 30 тисяч травмується). Враховуючи таку статистику, існує ймовірність того, що у 2020 році дорожньо-транспортні пригоди будуть займати третє місце серед проблем здоров’я (після серцево-судинних захворювань та захворювань нервової системи).

Олександр Фацевич зазначив, що сьогодні основне завдання Національної поліції – це створення такої роботи, яка б найповніше розкривала зміст поліцейських та європейських стандартів, а саме:

- створення підрозділів із контролювання дорожнього руху;

- підвищенння рівня підготовки фахівців;

- впровадження сучасних технічних засобів;

- взаємодія із громадськістю тощо.

Результатом такої проведеної роботи є створення патрульної служби, яка вже діє у більшості міст України.

Голова Комітету з питань транспорту (Ярослав Дубіневич) відмітив, що особливої уваги сьогодні в Україні потребує проблема з безпеки дорожнього руху. Свою співдоповідь доповідач підтвердив статистичними даними: за 10 місяців 2015 року в Україні сталося 82 тисячі ДТП внаслідок яких 2 тисячі людей загинули, із них 173 дитини.

Ярослав Дубіневич підкреслив: "Смертність на дорогах України вище в два з половиною рази, ніж в Європі, при суттєво нижчій за європейську кількості транспортних засобів та інтенсивності руху". Тому основне завдання сьогодення – це забезпечення безпеки дорожнього руху.

Підсумувала усі виступи О. Сироїд. Заступник Голови Верховної Ради України подякувала всім учасникам за високий рівень усвідомлення окреслених проблем та висловила переконання в тому, що учасники слухання знайдуть однодумців у вирішенні питання безпеки дорожнього руху.