Навчання аграріїв Подільського краю

З ініціативи Хмельницької обласної державної адміністрації  Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації з 07 грудня 2015 року протягом двох тижнів  на базі санаторію “Перлина Поділля” смт. Сатанів Городоцького району за участю науковців науково-дослідних установ, керівників та спеціалістів центральних державних установ, обласних структур, спеціалістів-практиків проходять обласні навчання з питань підвищення ефективності агропромислового виробництва та перспектив розвитку агропромислового комплексу області.

Метою розширеного обласного навчання стала необхідність  підвищення наукового та вдосконалення  професійного рівня керівників агроформувань області, керівників районних структурних підрозділів галузі АПК, спеціалістів-аграріїв.

11 грудня 2015 року, на запрошення Департаменту АПР Хмельницької ОДА, в обласних навчаннях взяли участь науково-педагогічні працівники нашого університету – представники факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва, факультету агротехнологій і природокористування та факультету ветеринарної медицини.

У своїх виступах науковці дали конкретні поради в галузі рослинництва та тваринництва, акцентуючи увагу  на розумінні того, що врожайність залежить не лише від погодних умов, а й від фахового рівня працівників агропідприємств, їх поінформованості щодо новітніх технологій у галузі. Адже земля не терпить недбалості. Якщо в землю не вкладати знання та сучасні технології, не отримати й віддачі. Тут потрібен професійний підхід, а не аматорство. Тоді й різниця в досягнутих результатах  буде у рази, не кажучи вже про культуру землеробства чи тваринництва.

Цікавими та змістовними були виступи-презентації директора Науково-дослідного інституту круп’яних культур ім. О. Алексеєвої Бурдиги В.М. «Сучасна технологія вирощування гречки»; доцентів: Овчарука О.В. «Основні вимоги до виробництва органічної продукції сільського господарства, перспектива розвитку органічного землеробства»; Косташа В.Б. «Рибництво, економічна доцільність даної галузі»; Пустової Н.В. «Розвиток на теренах області зникаючої галузі дрібного тваринництва (качки, індики), шляхи її відновлення»; Димчука А.В. «Селекційно-племінна робота – основа ведення тваринництва», Бучковської В.І. «Збалансована годівля сільськогосподарських тварин,  запорука підвищення їх продуктивності», ст. викладача Мізика В.П. «Профілактика захворювань тварин, один із шляхів їх оздоровлення».

Делегацію науковців нашого університету очолив декан факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва,  к.с.г.н., доцент Шуплик В.В.

Без сумніву, всі корисні поради та рекомендації, що прозвучали на семінарі, матимуть практичне значення для керівників та спеціалістів господарств Поділля

Стрілецька Т.В., методист інституту післядипломної освіти та дорадництва