Андріївські вечорниці «Андрію, Андрію, даруй нам надію!»

"Ох, на наших вечорницях,
Хто сумний - розвеселиться!
Співи, танці, небилиці -
Гарні будуть вечорниці!!!"

З–поміж великої кількості зимових свят найочікуванішим та найвеселішим завжди був і залишається день Святого Андрія  (13 грудня),  коли, за українським звичаєм, молоді люди збираються разом на веселих вечорницях, влаштовуючи забави, веселощі, ворожіння.

9 грудня у Коледжі ПДАТУ,  за сприяння студентів та кафедри професійної освіти (доцент Прокопова  О.П.) Подільського державного аграрно-технічного університету, відбулися Андріївські вечорниці у дусі стародавніх традицій. Усе було, як на справжніх вечорницях: господиня, дівчата, які прийшли на ворожіння, пан Калитинський з калитою, що запрошував хлопців калиту кусати. Дівчата дізнавались ім’я майбутнього хлопця, забавлялися, знайомлячись з українськими звичаями та традиціями.

Усі присутні були вражені цікавою  і пізнавальною програмою, веселими та запальними танцями («Maxi» Томайчук М.А., «Ліберті» Гринчак М.В.), українськими піснями («Рутенія» Вознюк Р.О., учениці 5-го та 11-го класу ЗОШ №5 Іщенко О.І., Іщенко В.І.), щедрою гостиною.

Глядачі  мали змогу доторкнутися до минувшини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу та поезію давніх обрядів. Народні пісні, щирий сміх, приємна атмосфера залишили незабутні враження і теплий спогад.